Zapewniamy kompleksową pomoc w uzyskaniu najlepszego rozwiązania finansowego dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości.

Kredyt konsolidacyjny – czy to ma sens?

W dobie rosnących rat i coraz większego wpływu tych rat na finanse gospodarstw domowych dostaje coraz więcej pytań o konsolidacje – czy to się opłaca? Na czym to polega? Co na tym zyskam?

Poniżej postaram się jasno odpowiedzieć na najważniejsze pytania:

1. Kredyt konsolidacyjny, co to?

Zastanawiasz się, co to jest kredyt konsolidacyjny? W uproszczeniu można powiedzieć, że jest to wrzucenie kilku kredytów do jednego worka. W praktyce polega to na tym, że spłaca się kilka starych kredytów jednym nowym często tańszym kredytem. To właśnie jest konsolidacja kredytu. Czyli dokonujemy refinansowania, wybierając nową ofertę, która zastąpi stare oferty. Przemyślana odpowiednio ze specjalistą finansowym pożyczka konsolidacyjna może bardzo ułatwić życie i zwiększyć płynność finansową zarówno w domu, jak i firmie.

2. Czy to się opłaca?

W czasie gdy rosną stopy procentowe, banki często obniżają swoje marże i finalnie może się okazać, że nowy kredyt będzie miał niższe oprocentowanie niż nasze stare kredyty, w których zaszyte są wysokie marże banków. Po wzroście stóp procentowych, które mają wpływ na oprocentowanie kredytów ze zmienną stopą procentową, stare oferty mogą okazać się bardzo drogie. Dlatego warto sprawdzić, czy nie opłaca się zamienić starych kredytów na nową ofertę. Tutaj pojawia się najtańszy kredyt konsolidacyjny, jako rozwiązanie alternatywne w odniesieniu do tradycyjnych rat i zobowiązań finansowych. Jednak przy takiej zamianie warto przeliczyć wszystkie z tym związane koszty, takie jak: prowizja za udzielenie kredytu konsolidacyjnego, koszty odsetkowe nowego kredytu w porównaniu do tych spłacanych, itp.

Tutaj musisz zdać się na mnie i moje doświadczenie. Nikomu innemu tak, jak mnie nie będzie zależało na to tym, żeby Ci pomóc i wynegocjować dobre warunki spłat na przyszłość.

Dużym plusem jest to, że banki chętnie walczą o przejmowanie klienta z konkurencji, dlatego oferty konsolidacyjne, są często tańsze od zwykłej oferty nowego kredytu. W dodatku spłacając stare kredyty, mamy prawo do proporcjonalnego zwrotu prowizji, która przy tych kredytach była pobrana (dotyczy kredytów od 2017 r.).

3. Co ja na tym zyskam?

Poza możliwością zamiany oferty na tańszą możemy również wydłużyć okres spłaty nowego kredytu, co spowoduje dalsze obniżenie bieżących rat. Oczywiście spowoduje, to zwiększenie sumy spłaconych odsetek jednak znacząco poprawi naszą płynność finansową i ułatwi radzenie sobie z inflacją przy płaceniu za żywność czy rachunki w ciężkich czasach. Gdy sytuacja się poprawi, kredyt konsolidacyjny można nadpłacić lub spłacić go całkowicie przed czasem co obniży jego finalne koszty odsetkowe.

Podsumowując:

Kredyt konsolidacyjny to refinansowanie kilku starych kredytów jednym nowym, dzięki czemu możemy zamienić droższe oferty na jedną tańszą i przy jednoczesnym obniżeniu miesięcznych zobowiązań poprawić naszą bieżącą sytuację finansową. Dodatkowo mamy szanse odzyskać część prowizji zapłaconych za stare kredyty. Podobna sytuacja może dotyczyć właściciela lub zarządzającego finansami w przedsiębiorstwie, gdzie kredyt konsolidacyjny dla firm może okazać się dobrym sposobem na przezwyciężenie chwilowego kryzysu lub trudnej sytuacji rynkowej w krótkim, lub dłuższym okresie.

Napisz lub zadzwoń do mnie. Razem znajdziemy najlepszy kredyt konsolidacyjny, czy pożyczki konsolidacyjne i warunki, które pozwolą Ci złapać oddech na długo.

+48 512 005 436
biuro@kancelariahorizon.pl

HORIZON HBF Sp z o.o.  43-230 Goczałkowice-Zdrój, ul. Jeziorna 21B

Doradztwo finansowe Bielsko-Biała, doradztwo kredytowe Bielsko-Biała, doradztwo kredyt hipoteczny Goczałkowice-Zdrój, doradztwo inwestycyjne Pszczyna, 

Ubezpieczenia grupowe Czechowice-Dziedzice, ubezpieczenia dla firm Bielsko-Biała, księgowość Brzeszcze, usługi księgowe Bielsko-Biała