Zapewniamy kompleksową pomoc w uzyskaniu najlepszego rozwiązania finansowego dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości.

Wakacje kredytowe — czy warto?

Masz kredyt, widzisz, że wokół wszystko drożeje, postępuje inflacja i zastanawiasz się, czy jest coś, co można zrobić, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy? Co to są wakacje kredytowe?

Zerknij na poniższy przykład i sam zdecyduj, co warto zrobić w Twoim przypadku (wakacje od kredytu).

Załóżmy, że rok temu wziąłeś kredyt na 300 tys. oprocentowany na 3 % na okres 30 lat.
Dzisiaj do spłaty pozostało Cokoło i 294 300 zł i 29 lat spłaty kredytu. Twoje oprocentowanie jest w okolicach 9% a rata w okolicach 2400 zł – w tym tylko około 180 zł idzie na spłatę kredytu a reszta to odsetki przy racie anuitetowej (zwanej równą). Wypełniając wniosek i wykorzystując wakacje kredytowe, możesz w tym i w przyszłym roku odroczyć 8 rat kredytowych, czyli licząc według dzisiejszego oprocentowania – zostanie Ci w kieszeni około 19 200 zł. A po całym procesie zostanie Ci w zaokrągleniu 28 lat spłaty kredytu. Tę kwotę możesz w całości przeznaczyć na nadpłatę kapitału kredytu, czyli pomniejszyć saldo kredytu pozostałe do spłaty o całe 19 200 zł, a nie tylko o 1440 zł — gdybyś płacił raty zgodnie z harmonogramem. Nadpłata kredytu spowoduje przeliczenie całego kredytu jeszcze raz i trwałe obniżenie pozostałych rat, które teraz będą wynosić nie 2400 zł (przy obecnym oprocentowaniu), a około 2230 zł, czyli o 170 zł, miej. To znaczy, że dzięki temu spłacisz w sumie około 57 000 zł mniej kredytu.

Czy jest jakieś ALE?

Jeśli zamierzasz inwestować w nieruchomości, wspomagając się kredytami hipotecznymi, powinieneś dobrze przemyśleć sprawę, ponieważ o ile BIK obiecał nie obniżać punktacji przez skorzystanie z wakacji kredytowych, to jednak ich fakt w BIK będzie odnotowany i nie wiadomo jak w przyszłości taki klient będzie traktowany przez bank przy staraniu się o nowy kredyt. Do tej pory korzystanie z wakacji kredytowych często mocno obniżało ocenę klienta przez bank a wręcz dyskwalifikowało go w niektórych bankach. Co będzie w przyszłości, okaże się wkrótce.

Zastanawiasz się jak wypełnić wniosek o wakacje kredytowe? Chcesz dowiedzieć się dokładniej co to wakacje kredytowe?

Porozmawiajmy: kliknij tutaj i napisz lub zadzwoń. Będzie mi bardzo miło pomóc w powyższej sprawie.

Dowiesz się, czym jest: zawieszenie rat kredytu lub zawieszenie spłaty kredytu, ustawowe wakacje kredytowe lub rządowe wakacje kredytowe.

Współpracuję m.in. z:

Alior Bank, BOŚ Bank, Pekao SA, Pekao Bank Hipoteczny, Bank Pocztowy, PKO BP, BNP Paribas, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millennium, Citi Handlowy.

Inne newsy

Uslugi finansowe, doradztwo, kredyty, ubezpieczenia, inwestycje, ksiegowosc, emerytury

Abonament księgowo prawny

Oferujemy kompleksową obsługę finansowo-prawną za równo dla małych jak i średnich i dużych firm.
Więcej
+48 512 005 436
biuro@kancelariahorizon.pl

HORIZON HBF Sp z o.o.  43-230 Goczałkowice-Zdrój, ul. Jeziorna 21B

Doradztwo finansowe Bielsko-Biała, doradztwo kredytowe Bielsko-Biała, doradztwo kredyt hipoteczny Goczałkowice-Zdrój, doradztwo inwestycyjne Pszczyna, 

Ubezpieczenia grupowe Czechowice-Dziedzice, ubezpieczenia dla firm Bielsko-Biała, księgowość Brzeszcze, usługi księgowe Bielsko-Biała