Zapewniamy kompleksową pomoc w uzyskaniu najlepszego rozwiązania finansowego dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości.

Wakacje kredytowe — czy warto?

Masz kredyt, widzisz, że wokół wszystko drożeje, postępuje inflacja i zastanawiasz się, czy jest coś, co można zrobić, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy? Co to są wakacje kredytowe?

Zerknij na poniższy przykład i sam zdecyduj, co warto zrobić w Twoim przypadku (wakacje od kredytu).

Załóżmy, że rok temu wziąłeś kredyt na 300 tys. oprocentowany na 3 % na okres 30 lat.
Dzisiaj do spłaty pozostało Cokoło i 294 300 zł i 29 lat spłaty kredytu. Twoje oprocentowanie jest w okolicach 9% a rata w okolicach 2400 zł – w tym tylko około 180 zł idzie na spłatę kredytu a reszta to odsetki przy racie anuitetowej (zwanej równą). Wypełniając wniosek i wykorzystując wakacje kredytowe, możesz w tym i w przyszłym roku odroczyć 8 rat kredytowych, czyli licząc według dzisiejszego oprocentowania – zostanie Ci w kieszeni około 19 200 zł. A po całym procesie zostanie Ci w zaokrągleniu 28 lat spłaty kredytu. Tę kwotę możesz w całości przeznaczyć na nadpłatę kapitału kredytu, czyli pomniejszyć saldo kredytu pozostałe do spłaty o całe 19 200 zł, a nie tylko o 1440 zł — gdybyś płacił raty zgodnie z harmonogramem. Nadpłata kredytu spowoduje przeliczenie całego kredytu jeszcze raz i trwałe obniżenie pozostałych rat, które teraz będą wynosić nie 2400 zł (przy obecnym oprocentowaniu), a około 2230 zł, czyli o 170 zł, miej. To znaczy, że dzięki temu spłacisz w sumie około 57 000 zł mniej kredytu.

Czy jest jakieś ALE?

Jeśli zamierzasz inwestować w nieruchomości, wspomagając się kredytami hipotecznymi, powinieneś dobrze przemyśleć sprawę, ponieważ o ile BIK obiecał nie obniżać punktacji przez skorzystanie z wakacji kredytowych, to jednak ich fakt w BIK będzie odnotowany i nie wiadomo jak w przyszłości taki klient będzie traktowany przez bank przy staraniu się o nowy kredyt. Do tej pory korzystanie z wakacji kredytowych często mocno obniżało ocenę klienta przez bank a wręcz dyskwalifikowało go w niektórych bankach. Co będzie w przyszłości, okaże się wkrótce.

Zastanawiasz się jak wypełnić wniosek o wakacje kredytowe? Chcesz dowiedzieć się dokładniej co to wakacje kredytowe?

Porozmawiajmy: kliknij tutaj i napisz lub zadzwoń. Będzie mi bardzo miło pomóc w powyższej sprawie.

Dowiesz się, czym jest: zawieszenie rat kredytu lub zawieszenie spłaty kredytu, ustawowe wakacje kredytowe lub rządowe wakacje kredytowe.

Współpracuję m.in. z:

Alior Bank, BOŚ Bank, Pekao SA, Pekao Bank Hipoteczny, Bank Pocztowy, PKO BP, BNP Paribas, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Bank Millennium, Citi Handlowy.

+48 512 005 436
biuro@kancelariahorizon.pl

HORIZON HBF Sp z o.o.  43-230 Goczałkowice-Zdrój, ul. Jeziorna 21B

Doradztwo finansowe Bielsko-Biała, doradztwo kredytowe Bielsko-Biała, doradztwo kredyt hipoteczny Goczałkowice-Zdrój, doradztwo inwestycyjne Pszczyna, 

Ubezpieczenia grupowe Czechowice-Dziedzice, ubezpieczenia dla firm Bielsko-Biała, księgowość Brzeszcze, usługi księgowe Bielsko-Biała